Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2016

Visas grāmatas ir bibliotēkā 1 vai 2 eksemplāros, tālab esi ātrs (a) – rezervē grāmatu laicīgi!

P.S.

Lēnām ar žūrijas devumu cīnos arī es, šobrīd – Murakami. Vai tavi vecāki jau ir izlasījuši?Attēlu rezultāti vaicājumam “par ko es runāju runādams par skriešanu”

 

 

 

Hei, hei – esam tikuši pie jaunām grāmatām 🙂

Aleksandra Vasiļjeva grāmata ir veltīta Eiropas modei trīs gadsimtos laika posmā no 1700. līdz 2000. gadam. Tas ir laiks, kad notikumi Eiropas vēsturē mainās kā kaleidoskopā: Lielā franču revolūcija, Napoleona karagājieni, fotogrāfijas izgudrošana un pirmie dagerotipi, Zīgmunds Freids, Pirmais un Otrais pasaules karš… — tiem ir grūti izsekot un vēl jo vairāk tam, kā šie notikumi ir ietekmējuši laikmeta ģērbšanās stilu un gaumi sadzīvē. Lietussargi, kurpes, kardigani, korsetes, Viktorijas laikmeta krinolīni, rotaslietas no dabiskiem matiem, turnīras, somiņas, cepurītes, mežģīnes — kvalitatīvās fotogrāfijas pārsteidz ar daudzveidību un unikalitāti un koncentrētā veidā ļauj mums pieskarties Eiropas vēstures notikumiem, kuru atbalsis apjaušam šajos vienkopus izvietotajos artefaktos.

Grezns izdevums, kas pārsteidz ar bagātīgo un daudzveidīgo Aleksandra Vasiļjeva rūpīgi vāktās kolekcijas attēlu kopumu (ekspozīciju), ar izsmeļošiem autora komentāriem un plašām piezīmēm gan par laikmeta kopīgajām modes tendencēm, faktoriem, kas veicinājuši kādu neparastu iezīmju rašanos, gan personībām, kuras uztvērušas laikmeta garu, to iemiesojot savās tērpu kolekcijās: Čārlzs Vorts, Pols Puarē, Koko Šanele, Kristiāns Diors, Pjērs Kardēns, Īvs Senlorāns. Mēs iepazīstam arī personas un dzimtas, kuras šos mākslas darbus ir valkājušas un tādejādi nokļuvušas autora redzeslokā.

Latviešu lasītājam būs interesanti pamanīt, ka starp daudzām fotogrāfiju un gleznu reprodukcijām pazib arī Latvijas un Rīgas vārds. Pie Mirdzas Ķempes portreta autors raksta “Par mazo Parīzi dēvētajā pilsētā Rīgā ir interese par Eiropas modi. Rīga, ap 1927.” Tālāk — “Meitene kāzu kleitā, fildepersa zeķēs ar Manilas šalli rokās, fotogrāfija, Rīga, 1929.”

Latviski jau ir tulkotas un izdevniecībā “Jumava” izdotas divas Aleksandra Vasiļjeva grāmatas “Es esmu modē…” — grāmata intervija un “Modes likteņi” — autora esejas par modes vēsturi un leģendārām modes pasaules personībām. Nāk klajā trešā — “Eiropas mode. Trīs gadsimti” — un tā mūs pārsteidz ar savu apjomu, sakoncentrēto faktu materiālu un grezniem Aleksandra Vasiļjeva kolekcijas attēliem. Ikviens atradīs kaut ko sev un atklās, ka mode, apmetot gadsimtu loku, atkal atkārtojas.

Sīkbilde

Grāmata par holokaustu.

P

One response »

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s